Akce roku 2014

V roce 2014 jsme nezaháleli. Mimo toho, že jsme pro Vás připravovali každý den chutné menu, stihli jsme uspořádat několik akcí. Třeba letní grilování na dvorku Rettigovky, Svatomartinský týden, Vánoční výstavu… V Litomyšli se také konalo mnoho dalších akcí, kde jsme se s Vámi mohli setkat. Moc nás to bavilo na Férovém pikniku, Jarmarku, při otevírání Zámeckého návrší… a vlastně i všude jinde, kde jsme mohli být.

 


 

 

Burza filantropie

Na Burze filantropie jsme před donátory prezentovali náš projekt Svačiny s úsměvem. Promluvila Alena Fiedlerová – o tom, kdo jsme, jak Svačiny vzniky a co nám přináší, Vendula Renzová uvedla několik veselých historek a praktických příkladů z naší práce a Pavel Řemínek promluvil o své cestě do Rettigovky.

Díky Burze filantropie jsme našli partnery. Děkujeme za finanční pomoc i za odběr našich výrobků.

 

10 000 Pardubický kraj
9 000 Město Litomyšl
10 000 Adfors Saint Gobain Litomyšl

příslib odběru výrobků
15 000 Adfors Saint Gobain
5 000 Medesa Polička
ústní příslib bez udání objemu OR-CZ spol. s r. o.

Děkujeme! A na fotky se můžete podívat tady!

Děkujeme!

 

 

 

 

 

 


 

 

Catering na vernisáži Daniela Pešty

Velmi netradičně pojatou multimediální výstavu s názvem I was born in your bed hostí Zámecké návrší v Litomyšli. A my jsme měli štěstí být u toho! Připravovali jsme catering

Cateringový tým Rettigovky

Cateringový tým Rettigovky

na vernisáž. Po obložených chlebíčcích, svatebních i posvícenských koláčích, muffinech, závinech a ostatních lahůdkách se jenom zaprášilo, z čehož usuzujeme, že návštěvníkům i účinkujícím chutnalo.

 

Více fotek zde

 

 


 

 

Otevírání Zámeckého návrší

Prostory kočárovny už jsou nám od Smetanovy Litomyšle takřka důvěrně známé, proto jsme byli velmi rádi, že jsme mohli i při této slavnostní příležitosti připravovat pro návštěvníky občerstvení právě zde. Lidé si pochvalovali naši kávu, sladké dobroty a chlebíčky. A my jsme se mohli kochat pohledem na historická vozidla. Skvělá akce to byla! Nestihli jste přijít? Pro Vás máme alespoň pár fotek.

Slavnostní otevírání Zámeckého návrší

Slavnostní otevírání Zámeckého návrší

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Předávání cen města Litomyšle

V zámeckých prostorách Rettigovka připravila slavnostní pohoštění pro účastníky této výjimečné události. Jak se nám to podařilo, můžete vidět na fotkách.

Slavnostní tabule

Slavnostní tabule

 

 

 

 

 

 


 

 

 Projekt Šance pro Tebe

esf_eu_oplzz_¨erven†podpora_horizont_CMYK

 

„Šance pro Tebe – integrace mládeže ohrožené sociálně patologickými jevy a osob s duševním onemocněním“ CZ.1.04/3.1.06/30.00361

Projekt je v období 1. 11. 2012 – 30. 10. 2014 financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Rettigovka naostro, nikoli od začátku

Obyvatelé Litomyšle znají restauraci Rettigovku jako místo, kde se mohou dobře a navíc zdravě naobědvat. Vědí ale, jak a proč vznikla? Pojďme společně nahlédnout pod pokličku.

Jídelnu nazvanou podle osvětové ženy a kuchařky Magdaleny Dobromily jsme otevřeli v lednu 2013 jako první sociální podnik v Litomyšli. Její rozjezd byl financován z Evropských sociálních fondů jako projekt zaměřený na zaměstnávání osoby s handicapem. Tito lidé stěží nacházejí uplatnění na volném trhu práce, a proto obecně prospěšná společnost Komuniké dala vzniknout restauraci, která jim v chráněném prostředí umožňuje získat pracovní návyky, být prospěšný, učit se komunikaci s kolegy a vydělat si vlastní peníze. Díky podpoře z EU se lidé s handicapem naučili mnohé – upéct kváskový chléb, vytvořit škálu vlastních produktů, kterými se může Rettigovka chlubit – marmeládu, škvarky, sádlo, vánoční cukroví, … a denně nakrmit desítky zákazníků.

Rettigovku navštívilo během projektu několik odborníků, kteří zde vedli vzdělávací kurzy jak pro zaměstnance, tak pro veřejnost. Jmenujme například kurz výroby sushi (díky kterému mohou hosté každou středu tuto specialitu ochutnat) či kurz vedený baristou zaměřený na správnou přípravu kávy.

Povedlo se navázat spolupráci s místními školami v rámci Svačin s úsměvem. Každé ráno připravujeme čerstvé svačiny, rozvážíme je do škol a tam prodáváme žákům, studentům i učitelům.

Podpora Evropské unie posledního října skončila. Rettigovka stojí na svých nohách a začínáme naostro. Musíme ukázat, že se dovedeme prosadit, že máme svým hostům co nabídnout, že si na sebe umíme vydělat. Víme, že to nebude jednoduché, vždyť v Litomyšli je přes 60 stravovacích provozů! Výhodou je, že nezačínáme od začátku. Máme své osvědčené recepty, stálý okruh hostů, zaměstnance, kteří zde pracují rádi. Přesto si uvědomujeme možná rizika a zkušenosti jiných takto vzniklých provozů. Mnohé podniky našeho typu po skončení evropské podpory fungovat nezvládly. My se snažíme nejen dobře vařit, ale pořádat i další akce, abychom se udrželi. Nabízíme firmám catering (možno využít i poskytnutí NÁHRADNÍHO PLNĚNÍ), pro naše hosty připravujeme doprovodné akce. Pečeme na objednávku vánoční cukroví.

V současné době nabízíme v Rettigovce možnost trénování se v práci či práci osobám s invalidním důchodem a to i ve III. st. Bližší informace případným zájemcům ráda podá Alena Fiedlerová na 608 965 123, případně zašlete svůj požadavek na komunike@email.cz.

 VELICE SI CENÍME PODPORY NAŠICH STÁLÝCH HOSTŮ, ORGANIZACÍ, KTERÉ NÁM DÁVAJÍ ŠANCI FORMOU SPOLUPRÁCE (daru), VEDENÍ MĚSTA. My pracovníci uděláme maximum, aby Rettigovka zůstala součástí Litomyšle.                                            Olga Radimecká a Alena Fiedlerová za celý kolektiv

 

Rettigovka začátek

Komuniké, o. p. s. vznikla 8.6.2010, aby podpořila sociální služby kvalitním a finančně dostupným vzděláváním zejména pro pracovníky v pomáhajících profesích. Obecně prospěšný cíl společnosti byl později rozšířen na podporu osob se zdravotním či sociálním znevýhodněním.

Hned od počátku naší existence jsme přemýšleli, jakým způsobem, který bude hmatatelný, je možné podpořit osoby s handicapem.  Nejschůdnější se nám jevilo podpořit sociální služby finančním darem. Každý rok tak podpoříme 20% ze zisku vybrané sociální služby.

Díky podpoře z ESF a státního rozpočtu ČR jsme založili sociální podnik, který bude mít svou provozovnu v Litomyšli – restauraci, cukrářství a pekařství RETTIGOVKA a návaznou donáškovou službu POD NOS.

Kromě restaurace chceme vytvořit prostor, kde se budou potkávat lidé z cílové skupiny s lidmi zdravými a bez handicapu a tím posílit sociální integraci osob s různým postižením. Prostor pro výměnu zkušeností, odpočinek a …..

Provozování Rettigovky bude založeno na tradici, historii, využití místních zdrojů a surovin. Suroviny pro výrobu pokrmů budeme nakupovat od drobných zemědělců v okolí našeho města a tím podpoříme ekonomickou činnost oblasti.

Projekt je zaměřen na podporu 6 osob s handicapem. Budou pracovat na různých pozicích v restauraci. Zpočátku půjde o pomocné práce – dle schopností budeme flexibilně reagovat a zvyšovat odpovědnost a kompetence.  V Rettigovce budou pracovat i další zaměstnanci a společně jim tak půjde o dobré fungování a vlastní rozvoj, ekonomický zisk určený k reinvestici a prezentaci principů sociální ekonomiky veřejnosti. Všichni bez rozdílu chceme svým talentem a nadšením maximálně přispět ke spokojenosti našich zákazníků.

Velice děkujeme všem, kteří náš záměr podpořili již v jeho zárodku a podporu vyjádřili přísliby s různorodé spolupráce. Podpořili nás sociální služby z okolí Litomyšle, se kterými budeme dále spolupracovat nejen při výběru zaměstnanců. Podpořili nás podnikatelé z Litomyšle a moc se těšíme až si společně, v Rettigovce, u kávy posedíme, jak se daří. Velký dík patří Městu Litomyšl a jeho zástupcům.

Doufáme, že vše zvládneme, zapojíme se tak svým způsobem do dění v Litomyšli, přineseme užitek a vy se budete v RETTIGOVCE cítit dobře.“