O nás

logoVítejte v Rettigovce, jsme rádi, že jste k nám přišli. Ať už sem, na naše webové stránky, nebo přímo do restaurace. Kdo jsme a proč jsme si půjčili jméno Magdaleny Dobromily Rettigové?

Dát v Litomyšli restauraci název inspirovaný autorkou slavné kuchařky se přímo nabízí. Nicméně důvod je tady ještě jeden.  Paní Magdalena byla totiž ženou tradiční, ale zároveň moderní a osvětovou. Taková se snaží být i Rettigovka. Přesvědčte se sami na videu o nás:

http://comvision.cz/web/index.php?option=com_content&view=article&id=921%3Alitomyl-jidelna-racionalni-vyivy-jako-socialni-podnikani&Itemid=21

 

Naší neméně důležitou oblastí, kam napínáme své síly, kromě pole gastronomického, je zaměstnávání osob s hendikepem.  V naší restauraci pracují lidé se zdravotním omezením a ti, kteří se ocitli na hraně sociálního vyloučení.  Tito lidé by sami jen těžko hledali a dostali práci. Proto je Rettigovka podporuje ve vytváření pracovních návyků a dává jim dnes tak potřebnou praxi

Díky podpoře z ESF a státního rozpočtu ČR jsme založili sociální podnik, který není jen „obyčejnou“ restaurací. Je prostorem, kde mají lidé s hendikepem příležitost profesně se realizovat a integrovat se do společnosti.