S Bětkou si rozumíme čím dál líp! Díky CTZN

20160126_130001[1]Z „Rettigovkové kuchyně“ znáte Bětku. Je to naše sluníčko. Stále se usmívá, nic pro ni není problém. Jen na ni nesmíme volat, když je k nám zády. Bětka je totiž neslyšící.

Umí znakovou řeč, i my jsme od ní už leccos pochytili – víme, jak říká „nestíhám“, „pojď mi pomoct“, ale taky třeba „jdi do prčic“. Jenže to nestačí. A protože chceme, aby se u nás Bětka cítila dobře, navázali jsme práci s CTZN – Centrem pro tlumočníky do znakové řeči. Díky spolupráci s paní Dvořákovou s CTZN nastavujeme komunikační systém tam, aby byl srozumitelný pro Bětku i pro nás. Paní Dvořáková na fotce Bětce nový komunikační systém vysvětluje.

Jsme moc rádi, že jsme na CTZN „kápli“ – jsou to profíci, kteří mají praxi a vědí jak na to!

http://www.cztn.cz/

 

 

Prosincové MagdaleNoviny

Vážení přátelé,

zdravíme vás v adventním čase, který bychom vám rádi zpříjemnili našimi MagdaleNovinami. Čeká vás v nich „přiznání“, co obnáší v provozu restaurace práce lidí s různými hendikepy. Nečekejte bulvár – jen popis denních situací.

Posunuli jsme se a taky popojeli blíže k vám. Jak?

Už víme kdo jsme, a že JEN 2 věci jsou pro nás zásadní. Přečtěte si to také.

Děkujeme vám za přízeň v roce 2015.

A teď už nebudeme rušit, ať můžete v klidu číst….

MagdaleNoviny Prosinec 2015

 

za tým Rettigovky a Komuniké

Olga Radimecká

Rettigovka, místo i pro váš velký den

Restauraci Rettigovku mají Litomyšlané a turisté do města přijíždějící zafixovanou jako jídelnu, kde se dobře a zdravě najedí, jídlo je z lokálních surovin, podle tradičních receptů a nemusí se na něj čekat.

11863434_915394898531496_2033128683602743746_nALE! Rettigovka je i místem pro váš den D! Zrovinka nedávno jsme měli v Rettigovce svatbu! Novomanželé si dlouho vybírali, hledali restauraci, která jim nabídne něco netradičního. A zvolili nás. Považujeme za velkou čest, že jsme mohli být součástí jejich velkého dne a nechali jsme si záležet. Na jídlech, sladkostech, výzdobě,… všechno muselo být perfektní.

Umíme samozřejmě nejen svatby. Je možné u nás oslavit výročí, narozeniny, pozvat k nám zaměstnance či obchodní partnery na firemní akci. Zajistíme připravené prostory (pro firemní akce máme i techniku – dataprojektor, flip…) a občerstvení dle vašich požadavků. Od slavnostní hostiny až po malý coffee break uprostřed školení.

Žádné z vašich přání pro nás není nesplnitelné. Tak co? Uvidíme se příště na vaší oslavě či firemní akci u nás v Rettigovce?